FØRSTE KONFIOASE BLEV SKUDT GODT I GANG
58 deltagere var samlet til en brag af en lejr, som bød på fede aktiviteter som krea, mini-games, KonfiOase og monopolet, samt Konfi-biograf.
Temaet for første lejr, var Biblen og den blev leveret af Arne Pedersen og Klaus Højgaard Laursen (Biblen Live). Konfirmanderne blev søndag sendt afsted med med en masse oplevelser, nye venner og en god portion træthed.
Alt i alt en vellykket lejr.
Læs mere fra BUO:

Vil du vinde en SommerOase 2026 billet??
Resten af året har du mulighed for at være med i konkurrencen om en SommerOase 2026 billet!

Dansk Oase og BUO søger ny sekretariatsleder!
Er du Oasebevægelsens nye sekretariatsleder?
Kan du holde styr på økonomi og sikre en god administration? Vil du lede vores sekretariat på landskontoret i Aarhus? Vil du være nøglespiller i en bevægelse, der arbejder for fornyelse i den danske kirke?

BMK, hvad gør det egentlig ude i det lokale og nære?
BMK, hvad gør det egentlig ude i det lokale og nære? I weekenden d. 2-3. oktober 2025 løb dette års BMK, børnemedarbejderkursus, af stablen i

De første 10 minutter – rapport fra KonfiOase
De første 10 minutter – rapport fra konfioase ”Gad vide om jeg kender nogen?”, ”Mon lederne er søde?”, ”Hvordan bliver det at sove på sovesal