PåskeOase udskydes til 2025
Vi ønsker, at PåskeOase skal være et brag af et arrangement, hvor vi kan samle alle teenagere i vores bevægelse til fællesskab med Jesus i centrum. For at vi kan skabe det event, som vi drømmer om, har vi brug for lidt mere tid – derfor må I vente i spænding til påsken 2025.
For at realisere vores håb og forventninger til eventet, har vi allieret os med nogle stærke kræfter. Vi har valgt at ansætte to nye i BUOs stab, som i samarbejde skal bygge PåskeOase op på ny.
Vi glæder os til at følge med i, hvad der er i støbeskeen for PåskeOase frem mod 2025.
Læs mere fra BUO:

BUO på Folkemøde 2026
I midten af juni tog BUO og DanskOase til Folkemødet på Bornholm. Her giver BUOs foreningskonsulent Annika et lille indtryk af turen.

Invitation: 25 års jubilæum på Rudehøj Efterskole
Rudehøj inviterer til en festlig fejring den 29. august. Det bliver en dag fyldt med gensyn, fællesskab, musik, fortællinger og oplevelser for både børn og voksne.

Nye datoer for KonfiOase
De sidste mange år har den første KonfiOase-lejr fundet sted i august. Men i år prøver vi noget nyt, og placerer den første lejr i november, hvor anden lejr plejer at ligge.

Velkomstreception for sekretariatsleder Metus Kristensen
I anledning af at Metus Kristensen 1. februar tiltrådte som ny leder af Oasebevægelsens sekretariatet, vil vi gerne invitere vores netværk, samarbejdspartnere og venner af huset til en uformel velkomstreception på landskontoret i Brabrand.